Check-in Nedir? Check-in Çeşitleri Nelerdir?

Check-in Hava yolu şirketlerinin yolcularını uçuş öncesi kabul ettiği bir süreçtir. Aynı zamanda yolcuların hava alanı girişi, bagajlarını uçağa kontrol ettirebilmek ve biniş kartı almak gibi hakları da sağlar.

Check-in çeşitleri

Uçuşlarınızdan önce Check-in işlemleri Self Check-in, Havalimanında Check-in ve Online Check-in olmak üzere 3 farklı çeşittte gerçekleştirilebilir.

Online Check-in

Check-in işleminin havayolunun internet sitesinden veya uygulamasından havayoluna gelmeden de yapılabilen işlemidir. Bilindiği üzere internet çağındayız paradan eğitime herşey dijitalleşir de havaalanlarının vazgeçilmezi Check-in işlemi dijitalleşmez mi!

Self Check-in

Self check-in, elektronik bilet almış yolcuların uçuştan önce biniş işlemlerini havalimanındaki kiosklardan kendilerinin yapmasına imkan tanıyan bir check-in işlemidir.

Havalimanında Check-in

Yurtiçi uçuşlarınız için ortalama uçuşa 1 saat kala, yurt dışı uçuşlarınız için ise 2 saat öncesinde kullanmış olduğunuz firmanın kontuar sırasında kimlik ve yurt dışı uçunuz için pasaportunuzla hazır bir şekilde beklemenizi gerektiren geleneksel Check-in yöntemidir. Biraz gözünüz korktu değil mi? işte tam da bu yüzden Self Check-in ve Online Check-in var !

Bir cevap yazın