Formula 1 İstanbul Grand Prix’de Solotürk Rüzgarı Esecek

İstanbul Park’a Solotürk müjdesi !

Birbirinden ünlü markaların Formula 1 yarış araçları ile yapıldığı dev organizasyonda yarış öncesi gururumuz Solotürk sahneye çıkacak.

Her sene farklı ülke ve şehirlerde yarış heyecanı yaşayan Formula 1 sporcuları ve sporseverler İstanbul Park’ta yapılacak büyük yarışı bekliyorlar. Bu kadar büyük öneme sahip olmasının sebebi bu sezon kimin şampiyon olacağının bu yarışta belli olması. Birbirinden iyi pilotlar şampiyonluk sıralaması için kıyasıya rekabet edecek. İstanbul’da 9 yıl sonra tekrardan bu yarışların yapılması Türk Formula 1 severler için ayrıca önemli yarış haline geliyor.

Normal sezonda bu yarışın İtalya’da olması bekleniyordu. Fakat corona önlemleri kapsamında büyük bir titizlikle çalışılan ve yenilenen İstanbul Park’ta yarışılması uygun göründü. Günler önceden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Formula 1 organizasyonunun ekipmanlarının taşınma trafiği başladı. Her şey dört dörtlük ve hazır hale getirildi.

İstanbul Grand Prix’e özel tasarlanmış dereceye giren yarış pilotlarına verilecek kupa.
Formula 1’in İstanbul’da yapılacak yarış öncesi hazırladığı “İstanbul” temalı video.

Yarışma öncesi pistte antrenmanlar 13 Kasım 2020 Cuma günü sabah saat 11.00 ve 15.00’te başlayacak. 14 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 12.00’de son antrenman yapılacak ve ardından saat 15.00’te sıralama turları başlayacak. Daha sonra gözler 15 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak yarışa çevrilecek. Büyük mücadeleye sahne olacak ve 9 yıl sonra tekrar İstanbul’da yapılacak bu önemli yarış saat 13.10’da başlayacak. Yarışların tümü corona tedbirleri kapsamında seyircisiz yapılacak. Park girişine yarış pilotlarının sağlık tedbiri için ziyaretçi alınmayacak.

Yarış öncesinde Gururumuz Solotürk geçiş gösterisiyle organizasyona renk katacak. Yarışseverlerin gözlerini havada bırakacak bu gösteri 14 Kasım 2020 Cumartesi saat 13.10’da ve 15 Kasım 2020 Pazar günü yarış öncesi 12.55’de yapılması planlanıyor

Bir cevap yazın