THY İyiliğe Uçtu!

Türk Hava Yolları’ndan ihtiyaç sahiplerine yemek yardımı…

Türk Hava Yolları anlamlı bir yardıma imza attı. ANDA Kardeşe Vefa Derneği Sivil Havacılar Temsilciliği ve Türk Hava Yolları uçuş ekibi ile birlikte yemek dağıttı. Geçtiğimiz senelerde hayatını kaybetmiş pilotlar için yapılan bu anlamlı projede yardıma ihtiyacı olan insanlara yemek yardımı yapıldı.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Aşevi’nde 300 ihtiyaç sahibine yardım edildi. Aşevine gelemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar için evlerine giderek paketleri verildi. ANDA Kardeşe Vefa Derneği Sivil Havacılar Temsilcisi Duhan Sümer ekiplerle birlikte dağıtımda görev aldı.

29 Aralık 1994 ve 8 Ocak 2003’te Van ve Diyarbakır’da yaşanan kazalarda hayatını kaybeden pilotlar ve kabin ekibi için yapılan bu anlamlı davranış göz doldurdu. Yardım öncesi, yardımda hayatlarını kaybeden Pilotlar; İsmail Altuğ Ulusu, Adem Ungun, Alaattin Yunak, Yavuz Alıcı ve kabin ekibi görevlileri; Yeter Türk, Aynur Savcı, Devlet Haliloğulları, Sevtap Gürler, Deniz Karasu ve Şenol Yavuz için dağıtımın yapıldığını ve uçuş ekibini saygıylar anıldığını belirten konuşma yapıldı.

Bir cevap yazın