Uçuş Sırasında Acil Yardım

Havada acil yardım hakkında bilmeniz gerekenler.

Hava yolculukları sırasında yaşanan acil durumları ve bu durumlara nasıl müdahale edildiğini biliyor muydunuz?
Acil durumlar beklenmedik anlar hayatın her yerinde olduğu gibi hava yolculukları sırasında da meydana gelebilmektedir. Gerek uçakta oluşan bir sıkıntıdan dolayı gerek yolcuların sağlık sorunlarından oluşan yolcu veya yolcuların hayatını tehlikeye atan durumlarda kabin memurları devreye giriyor.

Kabin memurlarının eğitimi…

Alev, duman, basınç boşalması, yangın, türbülans, hastalanan veya kural dışı yolcu gibi tüm şartlara karşı THY kabin ekibine her yıl tekrarlanan eğitimler verilmektedir. Bu eğitimi başarıyla tamamlayamayan kabin memurları ise uçuşlara katılmak hakkını elde edemiyor.

Kabin memurunun yetmediği yerde.

Kabin memurlarının yetmediği yerde eğer ki uçakta doktor yolcu var ise o devreye giriyor.
Yok ise en yakın havalimanına iniş yaptırılıp yolcu hastaneye yetiştiriliyor.

7 aylık bebeğin hayatını kurtaran THY kabin memuru!

THY Kabin memuru Gülnihal Pire nefes almakta zorlanan 7 aylık bebeğe müdahalede bulunarak hayata döndürdü.

THY’nin 16 Nisan tarihindeki TK 2439 sefer sayılı Antalya-İstanbul uçağında annesinin emzirdiği Yağız Artan isimli 7 aylık bebek nefes almada sorun yaşamaya başladı. Durumun bildirilmesi üzerine anne ve bebeğin yanına gelen kabin memuru Gülnihal Pire, ilk yardım eğitiminin olduğunu belirterek, bebeğe müdahale için ailesinden izin almıştır. Gülnihal Pire’nin müdahalesinden sonra nefes almaya başlayan Yağız bebek, küçük elleriyle hayata tutunmayı başarmıştır.

Tüm kahraman kabin memurlarını sevgiyle selamlıyoruz!

Bir cevap yazın