Ülke Genelinde Yeni Kısıtlamalar Getirildi

Ülke genelinde yeni önlemler alındı.

Coronavirüs vaka sayılarının sürekli artmasıyla birlikte yeni önlemler geldi. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı’na yeni önlemlerle ilgili önlem alma konusunda istişare etti.

Bu neticede ülke genelinde her hafta sonu saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması başlatılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Halı sahaların faaliyetlerine ara verilicek, sigara içme yasağı sürecek. Restoran ve cafeler sadece paket servis yapabilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz olacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı olacak. Kıraathaneler faaliyetlerine bir süre ara verecek.” açıklamasını yaptı.

Bu kısıtlamaların yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diper yasakları ve alınacak önlemleri açıkladı.

65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağı saatleri 20 yaş altı gençlere de uygulanacak. Bu yasak 20 yaş altı çalışan gençler için uygulanmayacak.

Eğitimde de ara verildi

Ara tatilde olan okulların tatil süreleri uzatılacak. Yıl sonuna kadar dersler online olarak devam edecek. Sınavların nasıl düzenleneceği ile ilgili henüz net bir bilgi verilmedi.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

Bir cevap yazın