THY 1000 Kişi Kontenjanlı Kabin Memuru Başvuru Süresini Uzattı

THY Kabin Memur Alımı İş Başvurusu

Türk Hava Yolları 12 bin kabin memuru ile sürdürmeye devam ettiği uçuşlarına, istihdamı arttırmak amacıyla 1000 kişilik kontenjan açarak alımlara başladı. THY kendi sitesinde yayınlamış olduğu iş ilanı ile 1 Ocak 1992-2002 arasında doğmuş olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kadın adaylara başvurularını açmış bulunmakta.

THY’nin yayınlamış olduğu iş başvurusunda, adaylarda aranan genel koşullardan olan unsurlardan biri de iyi derecede İngilizce bilmek, ayrıca ikinci bir yabancı dil bilen adaylar tercih sebebi olacaklar.  Yayınlanan iş ilanındaki kriterlere uyan adaylar, online uygulama, test, sınav ve mülakat süreçlerine katılabilecekler.

Kabin memuru olmak için başvuruda bulunan adayların aklındaki sorulardan biri olan maaş meselesi hakkında, THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay yaptığı basın açıklamasında “ Kabin memurları eğitimlerini tamamladıktan sonra en kısa süre içerisinde uçuşlara başlayacaklardır. Maaşlar aylık 10.000 TL’nın üzerinde olacaktır.” Dedi. Konuşmasının devamında Abdulkerim Çay 11.02.2022 de bitecek olan başvuruların, 14.02.2022 tarihine kadar uzatıldığını belirterek kadın adayların başvurularını beklediklerini söyledi. Başvurular kariyer.thy.com adresi üzerinden yapılmaktadır.

Bir cevap yazın